Ciastka Digestive – gdzie je kupić w Polsce

Wszyscy lubimy słodycze i mamy swoje ulubione smaki. Jednym z nich są pyszne kruche ciastka łączące w sobie słodycz i element czegoś słonego. Na samą myśl cieknie ślinka, prawda? A tak właśnie smakują ciastka Digestive. Ci z nas, którzy skończyli 30 lat pewnie kojarzą, że kiedyś już były na polskim rynku, a później z niego zniknęły, by wrócić ze zmienioną recepturą. Ta zawiła historia kończy się dobrze, gdyż smakołyki powróciły w swej najlepszej odsłonie. Gdzie je kupimy?

Krótka historia ciastek Digestive w Polsce

W latach 90. spróbowaliśmy pysznych ciastek Digestive (https://www.e-piotripawel.pl/towar/ciastka-digestive/222072), które produkowała angielska firma United Biscuits (UB), która przez pewien czas była w Polsce właścicielem producenta ciastek z Jarosławia, czyli San Jarosław. Brytyjczycy sprzedali swój biznes, a nowy właściciel próbował naśladować smak znanych przysmaków. Nie udało się to jednak, bo procedura jest wyjątkowa. Kilka lat temu spółka wróciła do Polski, więc można kupić pyszne herbatniki – trzeba tylko zwrócić uwagę, by była na nich nazwa McVitie´s Digestive The Original.

Jak smakują ciastka Digestive?

Smak oryginalnych ciastek jest wyjątkowy – są bowiem trochę słodkie, a trochę słone. Trudno opowiedzieć, jak bardzo są pyszne. Wyobraźmy sobie kruche ciastko, które wkładamy do ust i popijmy łykiem pysznej herbaty. Czujemy na języku słodycz, delikatne kawałki płatków owsianych. Niebo w gębie! Ciastka Digestive są idealne na śniadanie i jako przekąska. Ich historia sięga 1892 roku, kiedy to pracujący w McVitie’s Alexander Grant opracował nową recepturę herbatników. Co było ich sekretem? Soda oczyszczona, która miała zobojętniać kwasy żołądkowe. Stad też nazwa ciastek, gdyż angielskie słowo digest znaczy trawić. Ciastka Digestive są wypieczone na złoty kolor i rozpływają się w ustach, a robi się je z mąki pszennej i pełnoziarnistej – sposób wypiekania sprawia to, że mają lekką i chrupiącą teksturę. Do ciasta dodaje się trochę soli, dzięki czemu słodycze mogą być jedzone nie tylko na słodko, lecz także na słono – na przykład z serkiem, łososiem czy pastą. Świetnie smakują także w zestawie z serem i winem.

Zobacz również  Jakie preparaty bez cukru dla diabetyków?

Gdzie w Polsce kupimy ciastka Digestive?

Spółka United Biscuits uważa, że Polska jest dużym rynkiem konsumenckim, a ponadto Polacy, którzy jakiś czas spędzili w Anglii rozkochali się w tych ciastkach i chcą, by i u nas były dostępne. Kupić je można w dużych sieciach handlowych uważanych za nieco bardziej ekskluzywne, w których sprzedawane są słodycze z wyższej półki. Dostępne są także w sklepach internetowych, także tych handlujących słodyczami z Anglii.

Ciastka Digestive to niezwykły przysmak, który z pewnością skradnie nasze serca – warto więc poszukać sklepu, w którym można je kupić! Zróbmy zapasy, bo na jednej paczce na pewno się nie skończy.

Dodaj komentarz