Co założyć na wizytę u teściów? Przykładowe rozwiązania

Spotkanie z rodzicami ukochanego mężczyzny jest dla wielu kobiet stresującym przeżyciem, zwłaszcza że większość z nich chce się prezentować perfekcyjnie. Jednym z ważnych elementów tej prezentacji jest ubiór. W tym przypadku powinien być gustowny i skromny, ale jednocześnie elegancki. Dobrym rozwiązaniem jest np. sukienka wizytowa do kolan lub komplet składający się ze spodni i białej bluzki. Jednak to nie wszystko.

Ubiór na wizytę u teściów. Jakie ubrania wybierać?

Odpowiedni ubiór to zawsze dylemat. Powstaje pytanie: ubierać się bardziej elegancko czy luźnie? Odwiedzając po raz pierwszy przyszłych teściów, stajemy przed tymi samymi, trudnymi dla wielu z nas wyborami. Zazwyczaj ukochany rodzic jest dość swobodny w swoich codziennych zwyczajach i manierach to wybór dżinsów lub jaskrawego, krzykliwego topu nie będzie odpowiednim na pierwszą wizytę. Wbrew pozorom nie przydaje się też skromne i grzeczne ubranie, takie jak czarne spódnice i białe bluzki, bo niektórzy mogą podejrzewać, że takie noszenie jest zbyt sztuczne i grzeczne, a intencje nieuczciwe. W co zatem ubrać się po raz pierwszy?

Kobiety powinny nosić spódnicę lub nie za krótką sukienkę i skromną bluzkę z niewielkim dekoltem. Jednocześnie musimy pamiętać, że nasze ubrania muszą sprawiać, że czujemy się komfortowo. Pierwsza wizyta u przyszłych teściów sama w sobie jest sytuacją stresującą, więc nie ma co myśleć i np. pożyczać ubrania od znajomej, które są dla nas niewygodne. Istotne jest to, aby nie udawać kogoś, kim się nie jest. Pamiętajmy też, że przygotowując się do pierwszej wizyty u rodziców partnera, wybranka naszego serca, pomyślmy o ich zamożności. Jeśli rodzina nie jest zbyt bogata, nie ubieraj się ekstrawagancko. Zwykłe, codzienne ubranie może być natomiast postrzegane jako oznaka braku szacunku. Przed nami więc trudny wybór znalezienia „złotego środka”, a rozwiązaniem jest odpowiednia, na pewno czysta i w miarę elegancka odzież. Późną wiosną świetnie się sprawdzą buty wiosenne damskie w przepięknych kolorach oraz lekki płaszcz wiosenny damski. Warto również wybrać styl makijażu tzw. do no make-up – niewidoczny lub „nagi” – w naturalnych barwach, beżach i brązach. Lepszy makijaż lepiej zostawić na inne sytuacje. Nie przesadzaj też z nadmiarem biżuterii lub zbyt mocnymi perfumami.

Zobacz również  Wygodne męskie stylizacje na upalne lato

Jakie kolory ubrań są najlepsze na spotkanie z teściami?

Bardzo ważny jest również kolor naszych ubrań. Ubierając się na uroczystą kolację w domu teściów, najlepiej unikać zbyt jaskrawych kolorów. Lepiej nie łączyć nadmiernej ilości kolorów – zarówno w ubraniach, jak i w dodatkach. Oczywiście poszczególne elementy naszej garderoby muszą do siebie pasować, a całość musi do nas pasować.
Warto pamiętać o symbolice kolorów i ich wpływie na psychikę człowieka. Na przykład czerwony symbolizuje młodość i miłość. Ma działanie pobudzające, niestety często zbyt silne – może drażnić, a nawet wywoływać agresję. Dlatego planując stylizację na spotkanie z teściami lepiej zostawić ten kolor lub ograniczyć jego zastosowanie do niektórych dodatków – jeśli pasują do innych.

Dodaj komentarz