Dobieramy strój na studniówkę dla panów

Studniówka to jedno z pierwszych i ważniejszych wydarzeń towarzyskich w życiu młodego człowieka. W ciągu lat zmienia się jej charakter i strój może być nieco mniej formalny. Jednak dalej najpopularniejszym i najbardziej eleganckim rozwiązaniem dla mężczyzny jest ubranie garnituru. Jaki garnitur najlepiej sprawdzi się na studniówce? Oto kilka praktycznych porad.

Jaki kolor garnituru wybrać?

Bardzo chętnie sięgamy po czarne garnitury. Jednak nie do końca jest to dobry wybór. Wiele osób ma bardzo jasną karnację, a czerń jeszcze bardziej ją podkreśla. Garnitur wieczorowy powinien być ciemny, ale można postawić na bardziej uniwersalne kolory jak granat czy ciemny szary. Bardziej odważni panowie mogą zdecydować się na kolor bordowy lub o wyrazistym wzorze np. kraty.

Jeżeli na studniówkę wybieramy się z partnerką warto wiedzieć, jaki kolor będzie miała jej sukienka. Pozwoli to dopasować do niej barwę garnituru.

Jaki krój garnituru sprawdzi się najlepiej na studniówkę?

Na studniówkę coraz częściej wybierane są garnitury typu slim. Składają się one z taliowanej, wąskiej marynarki oraz dobrze dopasowanych do sylwetki spodni. Wybierając krój garnituru i jego kolor warto też mieć na uwadze to, czy będzie można go ubrać późnej na inne okazje. Jest to o tyle istotne, że garnitur dobrej jakości może kosztować nawet kilkaset złotych, więc jest to niemały wydatek.

Zobacz również  Jak pielęgnować odzież skórzaną?

Niektóre garnitury studniówkowe mają dodatkowo kamizelki, jednak na studniówkę nie trzeba koniecznie jej zakładać. Jeżeli już się zdecydujemy ją ubrać, to należy pamiętać o tym, że podobnie jak w marynarce, tak i w przypadku kamizelki zostawiamy rozpięty ostatni guzik.

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego powinien być wykonany garnitur, to najlepsze są garnitury wełniane. W czasie wyboru warto zwrócić uwagę na to, aby tkanina była lekka, miała ok. 300 g na m2.

Jaka koszula będzie najlepsza na studniówkę?

Koszula na studniówkę powinna być biała o prostym lub taliowanym kroju. Do niektórych garniturów można nałożyć koszulę w kolorze bladego błękitu. Taka sprawdzi się szczególnie do garniturów w kolorze granatowym.

Jakie buty wybrać na studniówkę?

Buty na studniówkę powinny być eleganckie o prostym kroju, bez zbędnych dodatków. Ale uwaga, nie należy wybierać butów lakierowanych, gdyż te najlepiej pasują do smokingów. Do klasycznego garnituru lepiej wybrać buty o prostym wykończeniu, najlepiej nieco matowym. Przed wyborem butów warto sprawdzić jakość materiałów, z których są zrobione oraz to, czy będzie w nich wygodnie się poruszać i tańczyć. Buty powinny być wykonane z naturalnych, pozwalających skórze oddychać materiałów. Sztuczne skóry czy polimerowe wkładki mogą powodować odparzenia i otarcia, szczególnie po długiej nocy intensywnej zabawy.

Zobacz również  3 powody, dla których NIE warto kupować torebek z imitacji skóry

Jakie dodatki wybrać do studniówkowego garnituru?

Wiele osób nie wie, w jaki sposób dobrać dodatki do garnituru. Oto kilka sprawdzonych zasad:

– pasek dobierany jest do koloru butów;

– skarpetki powinny być dopasowane do koloru butów lub spodni;

– poszetka powinna być wykonana z jedwabiu lub lnu w białym kolorze;

– jeżeli decydujemy się na muchę to należy wybrać kolor inny niż biel i czerń, gdyż te są zarezerwowane do fraka i smokingu;

– wybierając muchę i krawat należy unikać jaskrawych, krzykliwych kolorów.

Dodaj komentarz