Ile kosztują zimowiska w Polsce?

Zima to okres, w którym tak samo, jak w wakacje letnie organizowane są wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Nazywane są one zimowiskami. Warto wiedzieć ile kosztuje taki wyjazd i które kierunki należy wybrać.

Jak spędzać aktywnie czas w zimie?

Wyjazdy podczas ferii zimowych są coraz chętniej wybierane. Ludzie się bogacą i stać ich na wysłanie dziecka na zimowisko. Wyjazdy takie to najczęściej wyżej wspomniane zimowiska, obozy oraz półkolonie. W czasie takiego wyjazdu można nauczyć się obsługi sprzętu narciarskiego i zachęcać dziecko do aktywnego spędzania czasu. Rozwijanie nowych zainteresowań jest bardzo ważne dla każdego młodego człowieka, dlatego też warto wykupić dziecku miejsce na zimowisku. Oczywiście mimo tego, że takie wyjazdy są coraz bardziej popularne, dalej notuje się około dwudziestoprocentowe zainteresowanie wyjazdami w czasie ferii. Oznacza to, że jedynie jedna piąta dzieci jest wysyłana na obozy przez swoich rodziców. Może to być spowodowane tym, że organizacja świąt Bożego Narodzenia jest z roku na rok coraz droższa. Takie wyjazdy nie są tanie i nic nie wskazuje na to, że ich cena się zmieni. Oczywiście spędzić ferie można również w mieście, nie wyjeżdżając w góry. Sposobów na aktywne i ciekawe spędzenie zimy jest bardzo dużo. Oczywiście najtańszym i najmniej wymagającym sposobem na organizacje ferii będzie wybranie wypoczynku w miejscu zamieszkania. Wcale nie jest to trudne, a lokalne urzędy często organizują ciekawe eventy, w czasie których dzieci mogą się dobrze bawić.

Zobacz również  W jakim wieku można wysłać dzieci na zimowisko?

Wyjazd na zimowisko – koszty

Jak już wiadomo, zimowiska nie są tanie i rodzice muszą ponieść często duże koszty po to, aby ich dzieci mogły się spokojnie i bezpiecznie bawić. Wielu rodzicom wydaje się, że nie powinien to być duży koszt, bo przecież takie zimowisko odbywa się w jednym miejscu. Niestety ceny zakwaterowania rosną a do ceny wyżywienia, należy dodać jeszcze inne koszty wynikające np. z ubezpieczenia czy też ceny karnetu na wyciągi.

Koszty hotelu są różne i zależne w głównej mierze, od jakiej tego jakości jest to nocleg. Można przyjąć, że tydzień takiego pobytu wraz z wyżywieniem dla jednego dziecka to koszt od 800 do 1500zł. Oczywiście nie są to jedyne koszty, które trzeba ponieść. Jeśli dziecko jedzie na zimowisko, w czasie którego będzie się brało udział w zjazdach narciarskich, to trzeba będzie wynająć sprzęt. Oczywiście koszt ten może być niższy, wtedy gdy ma się prywatny sprzęt. Podstawowy sprzęt narciarski to koszt około 1500zł. W skład takiego zestawu wejdzie wszystko, tj. narty, buty, gogle oraz kask. Jeśli chce się zainwestować więcej, to warto wybrać sprzęt lepszych marek, jednakże będzie on kosztował bardzo dużo i mowa tu nawet o kwotach rzędu 5000 zł. Warto nadmienić, że w przypadku małych dzieci, lub dzieci w ogóle, nie należy kupować sprzętu. Przyczyna jest bardzo prosta, dziecko może wyrosnąć i okazać się może, że konieczne będzie kupienie kolejnego zestawu za rok.

Zobacz również  W jakim wieku można wysłać dzieci na zimowisko?

Dodaj komentarz