Koszulka polo – na jakie okazje można ją założyć?

Mężczyźni coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu – zarówno w czasie oficjalnych sytuacji, jak i codziennych, niezobowiązujących spotkań. Ważne jest wyrobienie swojego stylu ubierania się – pozwala to, na lepsze samopoczucie oraz zwrócenie uwagi innych osób. Odpowiednio dobrany strój pozwala też podkreślić nasz indywidualny charakter. Najważniejsze jest to, aby ubierać się zgodnie ze swoimi preferencjami, ale i ogólnie przyjętymi zasadami – wybierać stroje stosowne do danej sytuacji. Wielu mężczyzn mimo dobrze dobranej garderoby nie potrafi odpowiednio dobrać stroju do sytuacji. Wiele problemów sprawia dobranie odpowiedniej koszulki polo – czy pasuje ona jedynie do codziennych, niezobowiązujących stylizacji?

Jaka koszulka polo będzie pasować na co dzień?

Mężczyźni uwielbiają nosić koszulki polo, ponieważ są to bardzo one niezwykle uniwersalne. Można je założyć na różne okazje i zawsze będą stosownie się prezentowały. Koszulka polo najbardziej nadaje się do noszenia na co dzień. Można w niej chodzić po domu, ubrać na zakupy, będzie też odpowiednia na wyjście z przyjaciółmi czy do pracy, gdzie nie obowiązuje dress code.

Bardzo duże znaczenie ma to, z czym się ją zestawi. Do pracy warto wybrać bardziej elegancką koszulkę, do której można ubrać sportową marynarkę i materiałowe spodnie w kant. Koszulka polo doskonale prezentuje się w zestawieniu z jeansami o tradycyjnym kroju – to właśnie taki strój wybiera na co dzień wielu mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że jest on niezwykle wygodny i zapewnia swobodę ruchu.  Warto pamiętać, aby koszulki polo wybierać z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna, które pozwolą skórze oddychać. Ostatnio bardzo popularne stają się również koszulki wykonane z włókien bambusowych. Szczególnie cenią sobie je osoby prowadzące aktywny tryb życia.

Zobacz również  Co założyć na wizytę u teściów? Przykładowe rozwiązania

Jakie kolory koszulek polo są modne?

Koszulki polo są na tyle popularne, że producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych i modnych wzorów utrzymanych w najmodniejszej, w danym sezonie kolorystyce. Dlatego każdy możne znaleźć swój ulubiony kolor czy wzór. W każdej męskiej szafie powinno się znaleźć kilka uniwersalnych koszulek białych i czarnych. Pozwolą one na stylizacji pasujących praktycznie do każdej sytuacji, co więcej koszulki w tych kolorach będą pasowały zarówno do spodni o luźniejszym charakterze (jeansy), jak i bardziej eleganckich.

Coraz bardziej popularne stają się również koszulki polo z personalizowanymi nadrukami – śmiesznymi napisami lub sentencjami. Tego rodzaju koszulkę można kupić gotową lub zamówić według własnego projektu.  Taka koszulka przykuwa uwagę i zachęca do dyskusji, niekiedy wywołuje szeroki uśmiech na twarzach osób przechodzących obok, a czasami może wywołać oburzenie. Wszystko zależy od wydźwięku wzoru nadrukowanego na koszulce.

Jaka koszulka polo nadaje się na prezent?

Koszulkę polo można podarować komuś na prezent, taki podarunek jest oryginalny i bardzo ciekawy. Koszulka, która ma być podarowana na prezent, powinna być wykonana z jak najlepszego materiału. Przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się o ulubione kolory lub stylistykę osoby obdarowywanej. Kiedy nie jesteśmy pewni co do koloru czy wzoru, zawsze można kupić koszulkę w neutralnym kolorze – najlepiej białą, czarną lub granatową. Dla bliskiej osoby można wybrać koszulkę z nadrukiem w postaci zdjęcia z podpisem – tego rodzaju prezenty stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród młodzieży, ale i dorosłych osób. Można też zdecydować się na koszulkę z zabawną grafiką, bądź samym napisem np. („najlepszy mąż” czy „ukochany tata”).

Zobacz również  Jakie są modne dodatki do spodni?

Jaką koszulkę polo założyć do biura?

Mężczyzna, który pracuje w biurze, zajmuje ważne stanowisko, powinien ubierać się do pracy elegancko. Nie jest jednak powiedziane, że musi on się codziennie ubierać w garnitur. W wielu sytuacjach można połączyć ze sobą elementy garderoby o różnym charakterze i stworzyć w ten sposób ciekawy wizerunek. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się połączenie białej koszulki polo z czarnymi, eleganckimi spodniami i sportową marynarką. Luźniejszy ubiór może ocieplić wizerunek mężczyzny, jednocześnie poprawi komfort pracy. Trzeba jednak pamiętać, że takie połączenia są możliwe jedynie w miejscach, gdzie nie obowiązuje określony dress code, który wyklucza takie zestawienia ubrań.