Koszulki z nadrukiem – kiedy warto je kupić?

Koszulki męskie z nadrukiem to hit ostatnich lat. Jednak, aby wyglądać szałowo, a nie kiczowato, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju odzież. Kiedy wypada, a kiedy nie wypada ubierać koszulki z nadrukiem? Co warto wiedzieć na ich temat przed dokonaniem zakupu?

Jakie koszulki męskie z nadrukiem można znaleźć w sklepach?

Koszulki męskie z nadrukiem nieodzownie kojarzą się z zabawnymi t-shirtami. Większość z nich ma nadrukowane zabawne sentencje lub słowa mające wyrazić indywidualność osoby noszącej koszulkę. Dostępne są też koszulki z portretami ikon pop kultury, w tym znanych muzyków i innych artystów. Są też koszulki z abstrakcyjnymi nadrukami, które mają wyrazić artystyczną duszę osoby je noszącej.

Różnego rodzaju nadruki można znaleźć także na innych częściach męskiej garderoby. Coraz popularniejsze stają się także bluzy z kapturem z nadrukiem, a także bokserki i koszulki polo ozdobione w taki sposób.

Kiedy warto kupić koszulki z nadrukiem?

Jak to zostało wcześniej wspomniane, koszulki z nadrukiem najczęściej mają formę t-shirtu, czyli mają krótki rękaw. Dlatego warto wybrać je na okres wiosenno-letni. Jest to też czas, kiedy pozwalamy sobie na więcej, jeśli chodzi o ubranie, dlatego można wybrać koszulki w odważniejszych kolorach i z wyrazistym, dużym nadrukiem. Szczególnie jeśli jesteśmy na urlopie możemy pozwolić sobie na naprawdę dużo, oczywiście jeśli tylko się na to odważymy.

Zobacz również  Jak odpowiednio dobrać kolor koszuli?

Jeżeli w pracy nie obowiązuje dress code, to można pozwolić sobie na ubranie koszulki z nadrukiem, jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, aby nie był on zbyt krzykliwy, nikogo nie obrażał, czy nie wyrażał zbyt radykalnych poglądów. Warto postawić na wzory geometryczne lub przedruki zdjęć ze stylizowanym pejzażem. Można też wybrać koszulkę z niewielkim, subtelnym nadrukiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając koszulki męskie z nadrukiem?

Koszulki męskie z nadrukiem można znaleźć praktycznie w każdym sklepie odzieżowym. Jednak ich jakość może być bardzo różna. Dlatego kupując koszulkę z nadrukiem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

– jakość materiału z jakiego jest zrobiona koszulka – najlepsza będzie oczywiście z naturalnych, przewiewnych materiałów, np. z bawełny;

– jakość nadruku – często można spotkać się z bluzami, na których nadruk wygląda jak naklejony i nie rozciąga się wraz z materiałem, takich koszulek lepiej nie wybierać, gdyż nadruk bardzo szybko zacznie się kruszyć i wyglądać nieestetycznie, lepiej też unikać koszulek, które mają nadruk imitujący zamsz czy plusz, gdyż przy praniu może się odkleić.

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja koszulki z nadrukiem. Aby przez długi czas cieszyła nasze oczy warto ją prać ręcznie w delikatnych detergentach. Jeżeli decydujemy się na pranie w pralce, to należy wybrać program dla delikatnych rzeczy lub symulujący pranie ręczne. Nie należy mocno odwirowywać czy wyżymać takich koszulek, gdyż nadruk może ulec zniekształceniu. Tego rodzaju koszulki warto suszyć rozłożone na płasko na ręczniku, podobnie jak swetry.

Zobacz również  3 powody, dla których NIE warto kupować torebek z imitacji skóry

Dodaj komentarz