Jak odpowiednio dobrać kolor koszuli?

kolory koszuli

Choć krój koszuli i materiał, z jakiego została uszyta istotnie wpływają na Twój wygląd, to jednak w pierwszej kolejności i tak wszyscy zwrócą uwagę właśnie na kolor. Nieciekawa barwa lub jej niewłaściwe zestawienie z odcieniem marynarki mogą zniszczyć pozytywne wrażenie. Czy wiesz, w jakim kolorze koszuli będziesz najlepiej wyglądał?

Do czego należy dobrać barwę koszuli?

Przede wszystkim do koloru marynarki lub garnituru oraz krawata, bądź muchy. Podczas zestawiania barw możesz obrać jeden z dwóch kluczy do sukcesu – idealną harmonię lub grę kontrastów. Pierwszy z nich zakłada, że kolor krawata i koszuli lub koszuli i marynarki są takie same, albo występują między nimi niewielkie różnice. Dobrym przykładem jest wybór czarnej koszuli i czarnego krawata lub białej marynarki i muchy w tym samym kolorze. W najnowszym sezonie triumfy święci jednak druga metoda, która świetnie wpasowuje się w specyfikę nurtu smart casual. Stosując ją, możesz połączyć np. białą koszulę z granatową kamizelką i błękitną muchą.

Wybierając barwę koszuli, pamiętaj jeszcze o tym, by dopasować ją do swojej karnacji. Jeżeli chcesz wyeksponować piękną opaleniznę, załóż koszulę w odcieniach seledynu, bieli, jasnej szarości lub błękitu, jeżeli jednak zależy Ci na budowaniu wyrazistego wizerunku, pójdź raczej w ciemniejsze kolory – granaty, fiolety i odcienie butelkowej zieleni.

Zobacz również  Koszulka polo - na jakie okazje można ją założyć?

Który kolor wybrać?

Jeżeli nie chcesz eksperymentować, a czujesz się jeszcze niepewnie w podejmowaniu wyborów związanych z aktualnymi trendami, postaw na uniwersalną biel koszuli, do której będzie pasowała zarówno granatowa, szara, jak i czarna marynarka oraz dodatki w tych samych odcieniach. Podobna sytuacja dotyczy błękitu, który dodatkowo doda Twojemu wizerunkowi wiarygodności.

Jeżeli szukasz koszuli na swój ślub lub studniówkę, albo wyjście na bal, nie zapomnij zapytać Twojej partnerki o kolor jej kreacji. Wygląd Twojej  koszuli powinien być spójny z jej sukienką. Jeśli więc planujesz pojawić się w seledynowej koszuli z partnerką, która wystąpi w karminowej sukience, lepiej od razu wybierz dla siebie barwę czerwoną, białą lub czarną.

Podczas kupowania koszuli staraj się też kierować powszechnie znanymi zasadami, np. nie mieszaj kolorów z tonacji ciepłych i zimnych. Nawet najlepiej skrojona koszula w odcieniach beżu będzie prezentowała się nieciekawie w połączeniu z szarą marynarką, a czerwona mucha skutecznie zepsuje wygląd błękitnej koszuli.

Aktualne trendy modowe pozwalają na dużą dowolność w łączeniu kolorów koszul i dodatków, lecz jeżeli chcesz wyglądać elegancko, w doborze barw kieruj się zawsze zasadami dobrego smaku. One sprawią, że będziesz prezentował się stylowo niezależnie od sezonowych mód, nawet jeżeli postawisz na rzadko spotykane zestawienia kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *