Jak odpowiednio dobrać kolor koszuli?

Choć krój koszuli i materiał, z jakiego została uszyta istotnie wpływają na Twój wygląd, to jednak w pierwszej kolejności i tak wszyscy zwrócą uwagę właśnie na kolor. Nieciekawa barwa lub jej niewłaściwe zestawienie z odcieniem marynarki mogą zniszczyć pozytywne wrażenie. Czy wiesz, w jakim kolorze koszuli będziesz najlepiej wyglądał?

Do czego należy dobrać barwę koszuli?

Przede wszystkim do koloru marynarki lub garnituru oraz krawata, bądź muchy. Podczas zestawiania barw możesz obrać jeden z dwóch kluczy do sukcesu – idealną harmonię lub grę kontrastów. Pierwszy z nich zakłada, że kolor krawata i koszuli lub koszuli i marynarki są takie same, albo występują między nimi niewielkie różnice. Dobrym przykładem jest wybór czarnej koszuli i czarnego krawata lub białej marynarki i muchy w tym samym kolorze. W najnowszym sezonie triumfy święci jednak druga metoda, która świetnie wpasowuje się w specyfikę nurtu smart casual. Stosując ją, możesz połączyć np. białą koszulę z granatową kamizelką i błękitną muchą.

Wybierając barwę koszuli, pamiętaj jeszcze o tym, by dopasować ją do swojej karnacji. Jeżeli chcesz wyeksponować piękną opaleniznę, załóż koszulę w odcieniach seledynu, bieli, jasnej szarości lub błękitu, jeżeli jednak zależy Ci na budowaniu wyrazistego wizerunku, pójdź raczej w ciemniejsze kolory – granaty, fiolety i odcienie butelkowej zieleni.

Zobacz również  Moda jest dla wszystkich!

Który kolor wybrać?

Jeżeli nie chcesz eksperymentować, a czujesz się jeszcze niepewnie w podejmowaniu wyborów związanych z aktualnymi trendami, postaw na uniwersalną biel koszuli, do której będzie pasowała zarówno granatowa, szara, jak i czarna marynarka oraz dodatki w tych samych odcieniach. Podobna sytuacja dotyczy błękitu, który dodatkowo doda Twojemu wizerunkowi wiarygodności.

Jeżeli szukasz koszuli na swój ślub lub studniówkę, albo wyjście na bal, nie zapomnij zapytać Twojej partnerki o kolor jej kreacji. Wygląd Twojej  koszuli powinien być spójny z jej sukienką. Jeśli więc planujesz pojawić się w seledynowej koszuli z partnerką, która wystąpi w karminowej sukience, lepiej od razu wybierz dla siebie barwę czerwoną, białą lub czarną.

Podczas kupowania koszuli staraj się też kierować powszechnie znanymi zasadami, np. nie mieszaj kolorów z tonacji ciepłych i zimnych. Nawet najlepiej skrojona koszula w odcieniach beżu będzie prezentowała się nieciekawie w połączeniu z szarą marynarką, a czerwona mucha skutecznie zepsuje wygląd błękitnej koszuli.

Aktualne trendy modowe pozwalają na dużą dowolność w łączeniu kolorów koszul i dodatków, lecz jeżeli chcesz wyglądać elegancko, w doborze barw kieruj się zawsze zasadami dobrego smaku. One sprawią, że będziesz prezentował się stylowo niezależnie od sezonowych mód, nawet jeżeli postawisz na rzadko spotykane zestawienia kolorów.

Dodaj komentarz