Olejowanie włosów na czym polega?

Coraz więcej pań decyduje się na samodzielne olejowanie włosów. Trzeba przyznać, że tego rodzaju zabieg niesie za sobą wiele korzyści. Nie każda z pań wie jednak, jakie olejki sprawdzają się na włosach najlepiej. Nie wszystkie kobiety robią to prawidłowo. Dlatego też poniżej znajduje się mnóstwo przydatnych wskazówek dla osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób nakładać olejki na włosy.

Rady ekspertów

Już kilka lat fryzjerzy zaczęli polecać zabieg olejowania włosów. W wielu salonach olejowanie wykonuje się za pomocą mieszanek olejków: arganowego, kokosowego oraz jojoba. Pod okiem profesjonalistów panie uzyskują świetny efekt, gdyż po umyciu włosy są doskonale nawilżone, gładkie i bardzo błyszczące. Trzeba jednak przyznać, że olejowanie ma sens pod warunkiem, że zabieg ten stosuje się regularnie (przynajmniej raz na dwa tygodnie). Olejek powinno się pozostawić na włosach na co najmniej kilka godzin, by uzyskać najlepszy efekt.

Olejowanie włosów w domu

Panie, które chcą zastosować zabieg olejowania na własnych włosach w warunkach domowych powinny przede wszystkim zainwestować w świetnej jakości olejki od sprawdzonych, znanych producentów. Davines oi oil to idealny zestaw zarówno dla pań rozpoczynających przygodę z olejowaniem, jak i dla kobiet, które mają już wprawę w tego rodzaju zabiegach. Kompleksowy preparat jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów włosów, dlatego też już po pierwszym zastosowaniu widać efekty. Dzięki temu, że taki zestaw można kupić w wielu sklepach internetowych za przystępną cenę, panie jak najszybciej mogą rozpocząć tego rodzaju kurację.

Zobacz również  Głębokie odżywienie od korzeni po same końce, jak wybrać szampon odżywczy, który zmieni Twoje włosy?

Jakie są zalety olejowania włosów?

Zabieg ten niesie za sobą wiele korzyści dla włosów. Panie, które już od kilku miesięcy systematycznie nakładają na włosy dobry jakościowo olejek zauważają, że włosy przestają wypadać, cebulki są wzmocnione, włosy szybciej rosną i są widocznie zregenerowane, końcówki włosów nie rozdwajają się, bez problemu można je rozczesywać i są one podatne na układanie. Davines oi oil zapobiega ponadto elektryzowaniu się włosów, dzięki czemu zawsze wyglądają pięknie.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Panie często po pierwszym olejowaniu rezygnują z tego zabiegu, gdyż ich włosy są przetłuszczone, przyklapnięte i nieprzyjemne w dotyku. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z nieprawidłowego wykonania zabiegu. Warto więc wspomnieć, że olejować włosy można zarówno na sucho, jak i na mokro. Doskonałą opcją jest umycie włosów i następnie nałożenie na nich olejku (od połowy włosów w dół). Następnie należy je zwinąć w koczek i nałożyć na nie ciepły czepek lub ręcznik. Olejek trzeba pozostawić na włosach na co najmniej kilka godzin (najlepiej na całą noc), a następnie dokładnie (przynajmniej dwukrotnie) umyć włosy szamponem pod letnią wodą. Następnie trzeba je wysuszyć. W tym momencie włosy powinny być już błyszczące, dobrze nawilżone i niezwykle efektowne. Stosując taki zabieg regularnie (raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie) przynajmniej przez kilka miesięcy, panie szybko dostrzegą, że ich włosy są doskonale odżywione, zregenerowane i szybciej rosną.

Zobacz również  Jak nie dać się zaskoczyć wiosennej pogodzie?

Dodaj komentarz