Piekarnik z funkcją mikrofali – idealne rozwiązanie do małej kuchni

Nowoczesny piekarnik z funkcją mikrofali jest doskonałym wyborem dla tych osób, które w kuchni mają mało wolnego miejsca do zagospodarowania. Dzięki temu, że jedno urządzenia zastępuje dwa, to można także zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jakie największe korzyści?

Piekarnik z funkcją mikrofali to rewelacyjny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest połączenie klasycznego podgrzewania z oddziaływaniem mikrofal. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki takiemu połączeniu możliwe jest skrócenie czasu przygotowania potraw nawet o 50%. Dzięki piekarnikowi można uzyskać także charakterystyczne zarumienienie skórki, które jest niemożliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu zwykłej kuchenki mikrofalowej. Pamiętać należy także o tym, że mikrofala z piekarnikiem może być również użytkowana wyłącznie w trybie mikrofalówki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można bardzo szybko odgrzać przygotowane wcześniej dania.

Dla kogo?

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją przede wszystkim niezawodne piekarniki do zabudowy z mikrofalą. Jak wspomniano powyżej jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy kuchnia jest niewielka i potrzebujemy porządnego sprzętu do zabudowy. Osoby, które nie mogą pomieścić w kuchni oddzielnej kuchenki mikrofalowej i piekarnika powinny postawić właśnie na funkcjonalny sprzęt 2w1. Piekarnik z funkcją mikrofali będzie dobrym wyborem także dla tych osób, które dość rzadko pieczą i nie przepadają za zbyt częstym odgrzewaniem dań.

Zobacz również  Ciastka Digestive – gdzie je kupić w Polsce

Na co zwrócić uwagę?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele piekarników z funkcją mikrofali. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że bardzo trudno jest wybrać najlepszy sprzęt do swojej kuchni. Godne polecenia są nowoczesne urządzenia wyposażone w prowadnice teleskopowe, szklane tace i pojemniki do gotowania z dodatkiem pary. Przy wielu daniach przydać może się także termosonda. Jeżeli chodzi o konstrukcję to oprócz wymiarów warto zadbać również o to, aby piekarnik był łatwy w utrzymaniu czystości. Renomowani producenci coraz częściej korzystają z dobrodziejstwa specjalnych powłok łatwoczyszczących. Ciekawym wyborem są także rewelacyjne powłoki katalityczne, które skutecznie pochłaniają tłuszcz.

Najważniejsze parametry piekarnika z funkcją mikrofali

Jednym z najważniejszych parametrów piekarników z funkcją mikrofali jest ich klasa energetyczna. Jeżeli bardzo dużo gotujemy w kuchni, to warto postawić na sprzęt z jak najwyższą klasą energetyczną, dzięki której zaoszczędzimy sporo pieniędzy na prądzie. Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na zabezpieczenia. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają piekarniki, które posiadają efektywne chłodzenie obudowy i drzwiczek. Opisywane zabezpieczenia przydadzą się wtedy, gdy w domu są małe dzieci. Na samym końcu warto wspomnieć także o tym, aby zwrócić uwagę na walory estetyczne. Nowy piekarnik z funkcją mikrofali powinien być idealnie dopasowany do pozostałego sprzętu AGD.

Zobacz również  Sztuczki podczas wyprzedaży

Dodaj komentarz