Przydatne funkcje zmywarek do naczyń – na co zwrócić uwagę?

Zmywarki do naczyń pełnią przede wszystkim jedną z najważniejszych funkcji – wyręczają nas w zmywaniu naczyń. Dzięki temu zyskujemy naprawdę sporo wolnego czasu, unikamy sporów, kto ma zmywać po obiedzie, a nasze dłonie i paznokcie zyskują na swoim wyglądzie. Jednak producenci tych urządzeń starają się jeszcze bardziej ulepszyć nasze życie, stosując w zmywarkach wiele przydatnych funkcji. Oto niektóre z nich.

Oszczędzanie wody i prądu

Najnowsze zmywarki do zabudowy posiadają specjalne funkcje, które pozwolą nam jeszcze bardziej zaoszczędzić na zużyciu wody oraz energii elektrycznej. I nie chodzi tutaj tylko o klasy, które im wyższa, tym oszczędniejsze zużycie wody i prądu, ale również o specjalne funkcje, które nie wpłyną na nasze rachunki za wodę i prąd nawet wtedy, gdy tylko do połowy załadujemy zmywarkę. Funkcja „połowa załadunku” oznacza, że jeśli umieścimy mniej naczyń w zmywarce, to zużyje ona także mniej wody w czasie cyklu.

Automatyczne dostosowanie programu

W tradycyjnych zmywarkach bywa tak, że sami decydujemy, jaki program zastosować do zmywania – nowoczesne zmywarki do zabudowy same dobierają program mycia adekwatnie do załadunku i oczywiście jest on dobrany optymalnie, co oznacza, że zużycie wody oraz energii ma być jak najmniejsze.

Programy do mniej i bardziej zabrudzonych naczyń

Zmywarki do zabudowy posiadają także programy, które można dopasować do tego, jak bardzo zabrudzone są nasze naczynia. Zdarza się, że są one tylko lekko ubrudzone i tak naprawdę nie potrzebują intensywnego szorowania – wtedy wystarczy wybrać odpowiedni program. Podobnie jest w przypadku bardzo zabrudzonych, a nawet przypalonych naczyń. Dzięki temu zmywarki do zabudowy pracują efektywnie, a przy tym zużywają optymalną ilość wody i prądu.

Zobacz również  Jakie preparaty bez cukru dla diabetyków?

Osobne szuflady na sztućce

Nie wszystkie zmywarki do zabudowy posiadają tę bardzo praktyczną funkcję i wszystkie sztućce musimy umieszczać w komorach wraz z talerzami czy szklankami. Dodatkowa szuflada to niesamowita wygoda w zmywania tych elementów zastawy stołowej. Warto więc upewnić się, że zmywarka, na którą się zdecydowaliśmy, posiada tę praktyczną funkcję.

Indywidualne ustawianie startu

Jeszcze spora część zmywarek nie posiada tej funkcji, a jest to bardzo przydatne udogodnienie, ponieważ dzięki temu możemy wyciągać ze zmywarki jeszcze ciepłe, pachnące i całkiem świeże naczynia. W tym celu wystarczy zaprogramować czas załączenia się zmywarki do zabudowy, np. na dwie godziny przed kolacją czy obiadem. Tym samym unikamy wyciągania wilgotnych i często już nieprzyjemnie pachnących naczyń ze zmywarki.

Podnoszony dolny kosz

Kto lubi wyciągać naczynia ze zmywarki do zabudowy? Czynność ta wymaga ciągłego schylania się, ale inaczej jest już w nowoczesnych zmywarkach, które posiadają przydatną funkcję podnoszenia dolnego kosza. Dzięki temu możemy wkładać oraz wyjmować naczynia w znacznie wygodniejszej, stojącej pozycji, co jeszcze bardziej przekłada się na komfort korzystania z tego urządzenia.

Dodaj komentarz