Sztuka mixowania – jak łączyć damskie garnitury z innymi elementami garderoby?

Po latach zapomnienia garnitur damski powraca do łask. Pojawia się w biurach i na spotkaniach biznesowych, budzi jednak uznanie także w casualowych stylizacjach. Często można usłyszeć, że nie ma takiej kobiety, która nie wyglądałaby w nim świetnie. Pytanie o to, jak nosić damski garnitur i z czym go łączyć nie traci jednak na aktualności.

Damski garnitur – sztuka wyboru

Jeszcze zanim zaczniemy opanowywać tajniki sztuki miksowania, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o przeznaczenie garnituru. Wcale nie jest bez znaczenia to, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem noszonym do biura, czy też z damskim garniturem wykorzystywanym w innych okolicznościach.
Jeśli liczymy na damski garnitur noszony w miejscu zatrudnienia, najlepszą opcją okaże się z pewnością sięgnięcie po jedno z rozwiązań w odcieniu szarości. Taki stonowany garnitur nie będzie przesadnie rzucać się w oczy, a z drugiej strony – z pewnością zapadnie w pamięć. Jeśli szukamy garnituru na mniej formalne spotkanie – lepszą opcją będzie pastelowy błękit. Modny jest także róż i intensywna czerwień, choć w obu przypadkach należy liczyć się z tym, że nasza kreacja będzie niemożliwa do przeoczenia. Jeszcze inny wybór jest zalecany wtedy, gdy damski garnitur chcemy nosić na co dzień. W takim przypadku warto postawić przede wszystkim na zgrabny żakiet. Garnitur w takim wydaniu zwykle nosi się w towarzystwie spodni.

Zobacz również  Poradnik mężczyzny - klasyczne czy kolorowe t-shirty?

Z czym łączyć garnitur – fason i jego znaczenie

Garnitury w ich kobiecym wydaniu można podzielić na kilka grup. Długie i dość luźne marynarki rywalizują więc o uznanie z dopasowanymi żakietami. Oba rozwiązania prezentują się świetnie, choć w przypadku obu należy mieć na uwadze to, że nie będą pasować do każdej figury. Osoby ceniące sobie swobodę ruchu powinny łączyć damski garnitur z prostymi spodniami z kantem, choć ciekawym rozwiązaniem są też luźne spodnie, do których można założyć wysokie szpilki. Osoby o długich nogach powinny też pamiętać o tym, że naturalnym dodatkiem do dopasowanego żakietu jest eksponująca je ołówkowa spódnica.

Damski garnitur i modne dodatki

Nie tylko spodnie lub spódnica są ważnym elementem stroju, w którym damski garnitur gra wiodącą rolę. Nie bez znaczenia jest też obecność dodatków podkreślających charakter stylizacji. Tu na pierwszy plan wysuwają się torebki damskie, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Dobór torebki jest uzależniony przede wszystkim od tego, z jakiej okazji zakładamy kobiecy garnitur. Jeśli czeka nas oficjalne wydarzenie, nie powinna być ona duża, bo właśnie małe dodatki są zwykle postrzegane jako te, które są bardziej eleganckie. Jeśli jednak zakłada się damski garnitur w mniej formalnych okolicznościach, także od torebki nie wymaga się przesadnego stonowania. Jej większy rozmiar przyczynia się zresztą do tego, że sama torebka jest postrzegana jako bardziej praktyczne rozwiązanie. Szukając idealnej torebki pamiętajmy też o tym, że duże znaczenie ma jej kolor i fason. Ten powinien być dopasowany do konkretnego modelu garnituru.

Zobacz również  Jak dbać o galanterię skórzaną?

Dodaj komentarz