W jakim wieku można wysłać dzieci na zimowisko?

W jakim wieku dziecko może pojechać na swój pierwszy obóz zimowy? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez rodziców, którzy z jednej strony pragną, aby ich dzieci jak najszybciej usamodzielniły się, a z drugiej strony martwią się o ich bezpieczeństwo. Jedną z najczęstszych odpowiedzi jest to, że pierwsza podróż bez mamy i taty powinna się odbyć w wieku 8-9 lat, ale z naszego doświadczenia wynika, że również młodsze dzieci radzą sobie na obozach. Nie ma więc żelaznej reguły, której należy się trzymać.

Jakie wybrać zimowisko dla dzieci?

Obozy w sezonie zimowym dostarczają wiele radości, a także niezwykłych wspomnień. Dzieci mają możliwość poznania nowych kolegów, odkrywać swoje zainteresowania, a także poprzez ćwiczenia wzmocnić swoją odporność i kondycję.

Jakiego typu obozy zimowe dla młodzieży możemy rozważyć, jeśli zamierzamy zapisać naszą pociechę na wakacje w nadchodzące ferie? Propozycji jest faktycznie wiele, więc z pewnością te wymienione tutaj nie wykorzystują wszystkich możliwości. Z pewnością jednak dadzą Ci pewne punkt odniesienia co do kierunku wycieczki.

Obóz narciarski lub snowboardowy

Okres zimowy nieodzownie kojarzy się ze śniegiem. Dlatego na samym początku warto zwrócić uwagę na obozy narciarskie i snowboardowe, które organizowane są zarówno dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami, jak i dla tych, które zamierzają doskonalić swoje umiejętności. Na takich obozach zawsze jest wyszkolona kadra, która pomaga w technice jazdy.

Zobacz również  Ile kosztują zimowiska w Polsce?

Bardzo dobrym kierunkiem jest oczywiście Karpacz. Świetnie rozwinięte ośrodki turystyczno-sportowo-rekreacyjnym, przez cały rok przyciągają mnóstwo turystów. Na terenie Karpacza jest dostępnych wiele wyciągów narciarskich, które są dostosowane do każdej osoby. Najpopularniejsze trasy narciarskie to: Kompleks Narciarski „Śnieżka”, „Biały Jar”, „Kolorowa”, czy „Karpatka”. Ze względu na swoje bogate walory turystyczne, z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród rodzimych turystów jak i cudzoziemców. Idealny kierunek dla naszej pociechy, który zapewni mnóstwo wspomnień.

Obozy fabularne

Zimowisko dla dzieci https://quatromondis.pl/zimowiska/dla-najmlodszych, nie zawsze musi się kojarzyć tylko ze sportami zimowymi, dlatego następną propozycją dla dzieci i młodzieży są różnego rodzaju obozy fabularne. Ich charakter odbiega od tego, co kojarzy się z zimą, ale uczestnicy są wprost zachwyceni. Zwłaszcza jeśli uwielbiają gry przygodowe. Jest to idealna okazja, aby wkroczyć w zupełnie inny świat i poznać nowe osoby.

Winterkamp

Ferie zimowe nie zawsze polegają na tym, że każdy musi jeździć na nartach. Dzieci nie zawsze mają takie same zainteresowania, nie wszyscy lubią się zmęczyć fizycznie. Dlatego zostały stworzone specjalne obozy, dla takich osób. Interesującą propozycją może być obóz, podczas którego dziecko może rozwijać swoje pasje związane z muzyką, teatrem, sztuką, czy fotografią.

Zobacz również  Ile kosztują zimowiska w Polsce?

Dodaj komentarz