Wygodne męskie stylizacje na upalne lato

Zazwyczaj panowie nie mają większych problemów w doborze dodatków do letnich stylizacji. Także i w sferze mody męskiej nastąpił widoczny postęp i rzadko kiedy możemy już na ulicach większych miast zobaczyć swoiste letnie modowe faux pass, typu frotowe białe skarpetki do klapek. O ile akcesoria, takie jak stylowy zegarek lub bransoleta, są widoczne na męskich nadgarstkach, to czapka z daszkiem męska nadal przez wielu mężczyzn jest postrzegana stosunkowo pejoratywnie. Zachęcamy jednak do przejrzenia oferty w tym zakresie, bowiem najzwyklejsza bejsbolówka będzie znakomitym dopełnieniem stylizacji.

Czapka z daszkiem męska – barwne dzieje i współczesne zastosowanie

Niewiele osób wie, jak intensywnie dzisiejsze elementy garderoby są zamocowane w historii ubiorów. Wspomniana tutaj czapka z daszkiem męska w linii prostej będzie się kojarzyć wyłącznie z czapkami zawodników amerykańskiego baseballu. Tymczasem jej kariera jest o wiele barwniejsza. Jak spojrzymy na malarstwo z drugiej połowy XIX wieku zobaczymy żołnierzy francuskich, rosyjskich lub amerykańskich z podobnymi kaszkietami z daszkiem. Jeszcze wcześniej, bo w okresie Renesansu, ściśle przylegające do głowy czapki z niewielkim daszkiem nosili gwardziści miejscy we włoskich republikach i dżokeje w słynnym wyścigu w Sienie.

Niezależnie jak barwna jest jej historia, czapka z daszkiem męska powinna być zestawiana raczej ze stylizacjami casualowymi, gdyż do formalnych z pewnością nie pasuje. Typowa czapka z daszkiem męska współcześnie jest spotykana w dwóch podstawowych odmianach, czyli:

Zobacz również  Koszulki z nadrukiem – kiedy warto je kupić?

• Snapback – decydujący jest tu rodzaj zapięcia w postaci regulowanego paska z tyłu,
• Fullcap – brak jakiegokolwiek zapięcia powoduje, że głowę w całości otacza materiał czapki.

Dobrze dobrana czapka z daszkiem męska nie będzie kojarzyć się jedynie ze środowiskiem hiphopowym lub ze streetwearem. Również prestiżowe domy mody włączają je do swych stylizacji, by look modela był kompletny. W casualowym ubiorze będzie pasować zarówno do koszulki polo, jak i letniej swobodnej marynarki. Czapka z daszkiem męska w stonowanej kolorystyce to dopełnienie spodni typu chinos i koszulki polo.

Koszulki polo męskie na lato

Przechodząc do wspomnianych koszulek polo, trzeba już na początku stwierdzić, że tak doskonałej hybrydy – łączącej niewymuszoną swobodna elegancję z nienachalnym casualem – długo chyba trzeba by szukać wśród elementów odzieży męskiej. Koszulki polo męskie są nie tylko ponadczasowe (jak i czapki z daszkiem, niosą bagaż przebogatej historii), ale i łatwe do zestawienia.

Łączyć koszulki męskie polo bowiem, możemy z dżinsami, chinosami lub nawet ze spodniami z kantem z grubej bawełny. Szczyptę nonszalancji lub elegancji uzależnimy od tego, czy rozepniemy guziki poniżej kołnierzyka, czy też nie. Można nawet pójść dalej i podnieść kołnierzyk w stylu wyróżniającym włoskich i angielskich kibiców z lat 8—tych, aczkolwiek tu winniśmy być już ostrożniejsi. Całkowicie wywinięty kołnierzyk przy zapiętych guzikach nie będzie wyglądał zbyt dobrze, raczej zbyt zawadiacko i lekceważąco. A chyba poważny mężczyzna z letniej stylizacji nie takie właśnie wrażenie chce wywrzeć.

Zobacz również  Dobieramy strój na studniówkę dla panów

Pamiętajmy także, iż koszulki męskie polo to idealna podstawa do letniej stylizacji codziennej, ale nie biurowej. Nawet z najmniej formalnymi marynarkami, garniturami koszulki męskie polo będą się gryzły.

Dodaj komentarz