Wygodne męskie stylizacje na upalne lato

Zazwyczaj panowie nie mają większych problemów w doborze dodatków do letnich stylizacji. Także i w sferze mody męskiej nastąpił widoczny postęp i rzadko kiedy możemy już na ulicach większych miast zobaczyć swoiste letnie modowe faux pass, typu frotowe białe skarpetki do klapek. O ile akcesoria, takie jak stylowy zegarek lub bransoleta, są widoczne na męskich nadgarstkach, to czapka z daszkiem męska nadal przez wielu mężczyzn jest postrzegana stosunkowo pejoratywnie. Zachęcamy jednak do przejrzenia oferty w tym zakresie, bowiem najzwyklejsza bejsbolówka będzie znakomitym dopełnieniem stylizacji.

Czapka z daszkiem męska – barwne dzieje i współczesne zastosowanie

Niewiele osób wie, jak intensywnie dzisiejsze elementy garderoby są zamocowane w historii ubiorów. Wspomniana tutaj czapka z daszkiem męska w linii prostej będzie się kojarzyć wyłącznie z czapkami zawodników amerykańskiego baseballu. Tymczasem jej kariera jest o wiele barwniejsza. Jak spojrzymy na malarstwo z drugiej połowy XIX wieku zobaczymy żołnierzy francuskich, rosyjskich lub amerykańskich z podobnymi kaszkietami z daszkiem. Jeszcze wcześniej, bo w okresie Renesansu, ściśle przylegające do głowy czapki z niewielkim daszkiem nosili gwardziści miejscy we włoskich republikach i dżokeje w słynnym wyścigu w Sienie.

Niezależnie jak barwna jest jej historia, czapka z daszkiem męska powinna być zestawiana raczej ze stylizacjami casualowymi, gdyż do formalnych z pewnością nie pasuje. Typowa czapka z daszkiem męska współcześnie jest spotykana w dwóch podstawowych odmianach, czyli:

Zobacz również  Jakie są modne dodatki do spodni?

• Snapback – decydujący jest tu rodzaj zapięcia w postaci regulowanego paska z tyłu,
• Fullcap – brak jakiegokolwiek zapięcia powoduje, że głowę w całości otacza materiał czapki.

Dobrze dobrana czapka z daszkiem męska nie będzie kojarzyć się jedynie ze środowiskiem hiphopowym lub ze streetwearem. Również prestiżowe domy mody włączają je do swych stylizacji, by look modela był kompletny. W casualowym ubiorze będzie pasować zarówno do koszulki polo, jak i letniej swobodnej marynarki. Czapka z daszkiem męska w stonowanej kolorystyce to dopełnienie spodni typu chinos i koszulki polo.

Koszulki polo męskie na lato

Przechodząc do wspomnianych koszulek polo, trzeba już na początku stwierdzić, że tak doskonałej hybrydy – łączącej niewymuszoną swobodna elegancję z nienachalnym casualem – długo chyba trzeba by szukać wśród elementów odzieży męskiej. Koszulki polo męskie są nie tylko ponadczasowe (jak i czapki z daszkiem, niosą bagaż przebogatej historii), ale i łatwe do zestawienia.

Łączyć koszulki męskie polo bowiem, możemy z dżinsami, chinosami lub nawet ze spodniami z kantem z grubej bawełny. Szczyptę nonszalancji lub elegancji uzależnimy od tego, czy rozepniemy guziki poniżej kołnierzyka, czy też nie. Można nawet pójść dalej i podnieść kołnierzyk w stylu wyróżniającym włoskich i angielskich kibiców z lat 8—tych, aczkolwiek tu winniśmy być już ostrożniejsi. Całkowicie wywinięty kołnierzyk przy zapiętych guzikach nie będzie wyglądał zbyt dobrze, raczej zbyt zawadiacko i lekceważąco. A chyba poważny mężczyzna z letniej stylizacji nie takie właśnie wrażenie chce wywrzeć.

Zobacz również  Moda dla dzieci- sezon zimowy

Pamiętajmy także, iż koszulki męskie polo to idealna podstawa do letniej stylizacji codziennej, ale nie biurowej. Nawet z najmniej formalnymi marynarkami, garniturami koszulki męskie polo będą się gryzły.

Dodaj komentarz