Jak często mężczyźni zmieniają portfel? Dowiedz się!

 Gustowny, dobrej jakości, skórzany portfel to jeden z najważniejszych atrybutów eleganckiego mężczyzny. Oferta portfeli na rynku jest ogromna i z powodzeniem każdy mężczyzna dopasuje model do stylu ubierania i ilości dokumentów, które koniecznie musi mieć przy sobie. Jak często więc mężczyźni zmieniają portfel? Odpowiedź może zaskoczyć.

Męska logika

Skórzany portfel męski to zazwyczaj inwestycja na lata. Wykonany z wysokiej jakości skóry, starannie wykończony z pewnością będzie świetnie się prezentował przez długi czas. Co ciekawe, duża część mężczyzn właśnie w ten sposób podchodzi do wymiany portfela. Aktualne trendy i chęć zmiany znacznie częściej przypisywana jest kobietom, a mężczyznom, że zmieniają jeśli się zużyje. Pomimo coraz większego grona panów dbających o wygląd i poszukujących trendowych nowinek, wciąż spora część uważa, że nie ma sensu zmieniać, jeśli coś jest dobre. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, jak często mężczyźni z takim podejściem zmieniają skórzany portfel męski. Posiadacze wysokiej jakości portfela mogą to robić nawet raz na 15 i więcej lat.

Zmiana w prezencie

Wśród klasyków eleganckich prezentów dla panów wymienia się: markowy alkohol, pióro i właśnie skórzany portfel męski. Panowie, których żony, matki czy siostry posiadają dobry gust i wiedzą jak ważne jest posiadanie stylowego portfela, z pewnością chętnie obdarują swojego mężczyznę eleganckim modelem. Urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia, rocznica to idealne okazje dla wielu pań na zakup wysokiej jakości skórzanego portfela męskiego. W takim przypadku trudno określić czy zakup spowodowany jest modą czy czujne, damskie oko dojrzało braki w aktualnym modelu, noszonym przez mężczyznę. Zasada częstotliwości jest podobna jak w przypadku zniszczonego portfela: im staranniej wykonany, z dobrej jakości skóry, skórzany portfel męski, tym rzadziej panie zdecydują się na wybór tego rodzaju prezentu.

Zobacz również  Dobieramy strój na studniówkę dla panów

Ważne momenty i trendy

Istnieje również grupa panów, którzy chętnie śledzą aktualne trendy i często zmieniają akcesoria takie jak pasek czy skórzany portfel męski. Podążający za modą mężczyźni posiadają kilka ciekawych modeli i w zależności od okazji dobierają portfel do ubioru. Ta grupa mężczyzn, jest jednak o wiele mniejsza niż panowie o tradycyjnych poglądach. Zmiana portfela to również często symbol zmian, zwłaszcza w życiu zawodowym. Nowa praca, awans zazwyczaj dobrze jest podkreślić nawet najdrobniejszą zmianą wizerunku, w tym przypadku skórzany portfel męski sprawdza się doskonale. Częste spotkania biznesowe, wymiana wizytówek czy wyciąganie portfela podczas biznesowego lunchu czy firmowej kolacji wymusza na mężczyźnie zmianę skórzanego portfela męskiego. W tym wypadku również trudno określić, jak często ważne momenty w życiu mężczyzny następują, uzależnione jest to w dużej mierze od charakteru wykonywanej pracy.

Jak widać, mężczyźni znacznie rzadziej decydują się na zmianę skórzanego portfela męskiego. Warto jednak czasem sprawdzić aktualną ofertę męskich akcesoriów i poszukać ciekawego modelu.

Dodaj komentarz