Prezent dla męża na święta

Prezent na Boże Narodzenie dla męża czy chłopaka – co roku temat ten spędza sen z powiek wielu paniom. Płeć piękna stoi z reguły przed większym wyzwaniem, niż panowie – w przypadku prezentu dla mężczyzny odpada wiele najbardziej oczywistych i prostych w realizacji pomysłów, takich jak biżuteria, kosmetyki czy ozdoby do domu. Ale wystarczy uruchomić wyobraźnię, by uszczęśliwić ukochanego czymś atrakcyjnym i praktycznym jednocześnie – bo przecież takie właśnie prezenty panowie lubią najbardziej.

Prezent pod choinkę na miarę potrzeb

Gadżety elektroniczne, książki, gry komputerowe i smakołyki oraz męskie perfumy to najbardziej oczywiste pomysły na prezenty świąteczne – wszystkie one jednak są ściśle związane z konkretnymi, bardzo indywidualnymi potrzebami, zainteresowaniami i preferencjami obdarowywanego. Jeśli je znamy, to świetnie – pomysł na podarunek pod choinkę gotowy. Czasami jednak pasje i zakupowe potrzeby mężczyzn są tak wyspecjalizowane, że lepiej nie ryzykować wpadki kupując bez konsultacji coś, na czym nie do końca się znamy i poprzestać na sprawdzonej podarunkowej klasyce.

Ubrania i dodatki – prezent zawsze potrzebny

Jednym z najbardziej popularnych i funkcjonalnych sposobów na świąteczny prezent dla męża czy partnera jest uzupełnienie garderoby i kolekcji akcesoriów. W przypadku mężczyzn taki prezent ma sens tym bardziej, że – w przeciwieństwie do kobiet – niewielu z nich znajduje przyjemność w chodzeniu po sklepach i samodzielnym wybieraniu ubrań i dodatków. Dlatego świetnie skrojona koszula, koszulka polo czy T-shirt w ulubionym kolorze zawsze będzie strzałem w dziesiątkę, pozwalając nam przy tym wyrazić dbałość i troskę o ukochanego.

Zobacz również  Lubisz pikantne jedzenie? Spróbuj kuchni meksykańskiej

Taki prezent jest zarazem funkcjonalny i dość osobisty, nosi znamiona czegoś bardzo prywatnego i wybranego specjalnie dla tej jedynej, konkretnej osoby. Kto jednak chce, by podarunek miał jeszcze bardziej intymny charakter, może zdecydować się na męską bieliznę. Wysokiej klasy markowe bokserki czy slipy ucieszą każdego praktycznego pana.

Podarunkiem w typowo zimowym klimacie będzie wełniany szalik i dobrana do niego czapka – miejmy jednak na uwadze, że to dość banalny pomysł na prezent, który raczej nie wywoła zaskoczenia na twarzy męża, choć z pewnością się przyda – a to chyba najważniejsze, przynajmniej z perspektywy obdarowanego.

Jeżeli mąż czy partner jest orędownikiem męskiej elegancji w klasycznym stylu, pozornie mamy ułatwione zadanie: jedwabny krawat, elegancka mucha, poszetka czy spinki do mankietów są zawsze mile widziane, ale uwaga – musimy naprawdę dobrze orientować się w meandrach męskiego dress code’u i potrafić je sprzęgnąć z indywidualnym stylem naszego mężczyzny.

Podarunek z klasą: akcesoria ze skóry

Bezpieczniejszy, ale bardzo elegancki i robiący wrażenie podarunek to wysmakowana męska galanteria. W tym przypadku wychodzimy już poza kategorię czystego pragmatyzmu i inwestujemy w akcesoria tyleż przydatne na co dzień, co prestiżowe i ekskluzywne. Święta to właśnie idealna okazja, by podarować mężowi ekskluzywny drobiazg, którego  nie kupiłby sobie sam. Elegancki pasek, skórzane rękawiczki, saszetka, a zwłaszcza dobrej jakości portfel to nieodzowne atrybuty eleganckiego mężczyzny, a zarazem podarunek o wymiarze symbolicznym – takie akcesoria pozostaną z obdarowanym przez wiele lat, szlachetnie się starzejąc i przypominając o bliskiej osobie.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę wybierając szampon?

Panie, które chciałyby obdarować męża jeszcze bardziej poważnym i funkcjonalnym prezentem, mogą wybrać elegancką aktówkę albo biznesowy neseser albo – jeśli partner jest zwolennikiem stylu sportowego – dobrej jakości plecak czy torbę – to uniwersalny i bardzo praktyczny podarunek, ale musi być wybrany z głową: ściśle dostosowany do potrzeb, preferowanej estetyki i kolorystyki pozostałych części garderoby mężczyzny.